W jaki sposób poprawić smak wody?

0
139

Nasze ciało w znacznej mierze składa się  z wody. Z tego względu musimy dbać, aby jej poziom zawsze znajdował się na prawidłowym poziomie. Nie bez przyczyny naukowcy ostrzegają nas, aby dziennie wypijać około trzech litrów wody.

Przy czym może być to woda zawarta w sokach oraz miąższu spożywanych owoców oraz warzyw. Codziennie narażeni jesteśmy na utratę wody wynikającą z naturalnych procesów fizjologicznych. Niedostatecznie nawodniony organizm zaczyna szwankować. Organy wewnętrzne przestają prawidłowo funkcjonować, a mózg spowalnia przesyłanie impulsów elektrycznych.

Następstwem tego jest złe samopoczucie, problemu z koncentracją oraz senność i apatia. Odwodniony organizm szybciej się starzeje. Większość z nas ma problem z regularnym piciem wody. często uważamy, iż 3 litry wody to zbyt dużo. Zapominamy, iż wodę powinniśmy popijać w przeciągu całego dnia.

Gdy dotrze do nas informacja o tym, iż jesteśmy spragnieni, jest już bardzo późno. To moment, w którym organizm wysyła do naszego mózgu sygnał ostrzegawczy. Nie dopuśćmy do tego i regularnie pijmy wodę. Jej smak możemy wzbogacić na wiele sposobów.

 W jaki sposób pić wodę?

Wodę należy pić powoli. Najlepiej aby nie pochodziła bezpośrednio z lodówki. Spożywana niespiesznie, małymi łykami, doprowadzi składniki do każdej komórki w naszym ciele. Każdy nasz dzień powinien rozpoczynać się od wypicia szklanki wody, która pobudzi nas do działania.  

Jaki smak ma woda?

Na smak wody wpływa wiele czynników. Inny smak oraz zapach posiada woda butelkowana, a inny ta z kranu. W przegotowanej wodzie możemy wyczuć pozostałość osadu. Woda słabej jakości może smakować chlorem, natomiast woda alkaliczna/jonizowana wzbogacony o minerały. Unikajmy wody gazowanej oraz wód smakowych, gdyż zawierają cukry.

Co zrobić, aby woda była smaczniejsza?

 Coraz więcej osób decyduje się na założenie w swoich domach filtrów na wodę. Jest to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale i ekologiczne. Powoli odchodzimy od nabywania wody znajdującej się w plastikowych butelkach. Filtry są niezwykle praktyczne i występują w różnych wariantach.

Do dyspozycji mamy butelki z filtrem, dzbanki oraz filtry dedykowane do sieci wodnej. filtry nie tylko oczyszczają wodę ze szkodliwych soli oraz pozostałych cząsteczek, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, ale i poprzez oczyszczenie wody poprawiają jej smak. Wodę możemy pić bezpośrednio po przefiltrowaniu.

Jak wzbogacić smak wody?

Smak wody możemy wzbogacić na wiele sposobów. Najpopularniejszą metodą jest dodawanie do wody wyciśniętego soku lub fragmentów warzyw oraz owoców. Do najpopularniejszych mieszanek należą: woda z miodem oraz cytryną, woda z dodatkiem cytryny, mięty, ogórka i miodu, woda z owocami sezonowymi, woda z dodatkiem mięty i innych ziół, woda z cynamonem.

Warto unikać półproduktów, do których należą soki oraz tak zwane rozcieńczacze.

Woda jonizowana – właściwości żywej wody

Woda jonizowana zwana inaczej alkaliczną, to rodzaj wody, który jest najbardziej zbliżony do płynów ustrojowych znajdujących się w naszym organizmie. Możemy ja uzyskać poprzez zainstalowane w naszym domu odpowiedniego filtru połączonego z jonizatorem wody. woda jonizowana posiada pH wyższe niż 7,5. Oznacza to, iż posada odczyn zasadowy.

Dzięki temu doskonale odkwasza nasz organizm i przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Komórki wody jonizowanej przedostają się do wnętrza naszych komórek znacznie szybciej od tych budujących cząsteczkę wody. regularne picie wody jonizowanej, zwanej inaczej żywą wodą regeneruje komórki oraz spowalnia ich starzenia. Wodę jonizowaną charakteryzuje doskonały smak. Odpowiednia jej ilość pomaga w usunięciu niebezpiecznych toksyn z naszego organizmu.

Przepis na wodę jonizowaną:

Osoby zainteresowane mogą samodzielnie przygotować wodę jonizowaną. W tym potrzebujemy około 2 litrów wody źródlanej, sól himalajska oraz cytryna. Do wody należy dodać łyżkę soli oraz pokrojoną cytrynę. Tak przygotowaną substancje odstawiamy na 12 do 24 godzin. W tym czasie wodę należy przechowywać w temperaturze pokojowej.

Woda tworzy życie na ziemi. Jej brak może doprowadzić do nieuchronnej zagłady naszej cywilizacji. Podobnie jest w przypadku naszego organizmu. Odwodniony organizm nie będzie prawidłowo funkcjonować. Z tego względu powinniśmy nauczyć się pić wodę.

Nie tylko, gdy odczujemy pragnienie, ale traktować ją jako immanentną część naszej codzienności i regularnie popijać, przy każdej nadarzającej się okazji. Pijmy wodę nieprzetworzoną z dodatkiem owoców. Woda zawierająca dodatki w postaci naturalnych soków, dodatkowo wzbogaca nasz organizm, gdyż wraz z nią po organizmie rozprowadzane są cenne witaminy oraz składniki odżywcze.

Woda posiada wiele właściwości. Jedną z nich, a przy tym niezwykle istotną dla kobiet, jest opóźnienie procesu starzenia się skóry. nawodniona skóra staje się elastyczna i napięta. Odwodniona zaczyna opadać tracąc na kolorze oraz jędrności. Efekty jej działania zauważymy już po pierwszym tygodniu regularnego spożywania od 2 do 3 litrów dziennie.