Opuszczone miejsca

W całej Polsce nie brakuje miejsc, które z jakich powodów stoją puste. Zarastają okoliczną roślinnością, niszczeją. Jednych napawają grozą, drugich przyciągają. Gdzie warto się udać, aby zobaczyć najciekawsze w kraju pustostany? Oto nasze propozycje.

Okrąglaki w Miałkówku

To bardzo charakterystyczne miejsce położone jest nad Jeziorem Lucieńskim. Tworzą je trzy okrągłe budynki, które połączone ze sobą długimi korytarzami. Jeszcze kilkanaście lat temu był tu ośrodek wypoczynkowy, a miejsce to tętniło życiem. Z dnia na dzień jednak wszystko się zmieniło. Dziś można oglądać tam przerażające miejsca – wszystko wygląda tak, jakby z minuty na minutę opuścili je ludzie. Meble, kubki, a nawet przeterminowana żywność – to wszystko zostało do dziś w opuszczonych okrąglakach.

Szpital zakaźny w Sokółce

Mówi się, że tego miejsca żaden pacjent nie opuścił żywy. Nie ma się co dziwić, że dziś miejsce to świeci pustkami. W czasie II wojny światowej leczono tu niemieckich żołnierzy. Później przekształcono go na szpital zakaźny i dziecięcy. Dziś stoi obok zamieszkałych bloków i straszy swoim wyglądem