Miejsca mocy

To miejsca tajemnicze, o których powstaniu krążą legendy. Dziś są dużą atrakcją turystyczną, ze zwględu na tajemnicę, którą za sobą niosą. Oto dwa najpopularniejsze miejsca mocy w Polsce. Góra Ślęża i

Góra Ślęża

Położona na Górnym Śląsku, około 30 km od Wrocławia. Od wieków to miejsce kultu, nazywane nawet Śląskim Olimpem. Jedni mówią, że na górze znajduje się krąg mocy, w którym trzeba czcić bóstwa, inni zaś nazywają to wejściem do piekieł. Z lotu ptaka zaś patrząc na Ślężę do złudzenia przypomina ona… układ znany z Gizy.

Egipski grobowiec w Rapie

Pośrodku lasu stoi niewielka budowla, z zakończonym ostro dachem. Z daleka wygląda jak miniatura piramidy, z bliska jednak trochę ten obraz się zmienia. Mimo wszystko odwiedzający to miejsce czują jakąś inną energię. Tym bardziej, gdy zaglądają przez okno do środka grobowca. Co jest w środku? Nieporządek i… trumny.

To grobowiec Farenheidów, który powstał w 1811 r. Wybudowany jest na planie kwadratu, ma 16 m wysokości. Skąd ten nietypowy kształt grobowca? Najprawdopodobniej to pomysł zleceniodawcy budowli, którym był Fritz Wilhelm von Farenheid, który był wielkim miłośnikiem kultury starożytnego Egiptu. Jego położenie jest nieprzypadkowe – to miejsce przecinania się trzech linii promieniowania geomantycznego.