Jak zadbać o twarz zimą?

Wakacje się skończyły, a skóra Twarzy często wymaga pomocy po słonecznych kąpielach. To też czas, w którym warto postawić na jej dogłębna oczyszczanie. Ostatnimi czasy rekordy popularności biją kuracje na bazie olejów i kwasów. Czym się różnią? W jakim celu jes stosować?

Kwasy

W zależności od tego, jaki kwas wybierzesz, możesz liczyć na różny efekt. Najpopularniejsze to kwas mlekowy, hialuronowy czy migdałowy. Większość z nich dogłębnie oczyszcza skórę i dogłębnie ja nawilża. To idealny sposób na usunięcie martwego naskórka. Najczęściej zabiegi na bazie kwasów przeprowadzają kosmetyczki, jednak coraz częściej można stosować je w domu. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, bo te o wysokim stężeniu potrafią one uszkodzić nie tylko naskórek, ale też skórę właściwą.

Oleje

Arganowy, migdałowy czy kokosow – idealne są do oczyszczania i nawilżania skóry. Z dzikiej różny i tamanu pomoże pozbyć się blizn i przebarwień. Popularny olejek z witaminy C zaś nawilży, rozświetli i twarz. Możesz stosować je samodzielnie lub jako składnik kremów do codziennej pielęgnacji.